Yeni Ücretli Forum Www.CooKiYiSi.Tk Bekleriz.!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yeni Ücretli Forum Www.CooKiYiSi.Tk Bekleriz.!

Www.CooKiYiSi.Tk | Mutlaka bekleriz.!

KapıAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Akaydın: Türbanın faturasını ödüyorum

YazarMesaj
KumraLım
Deneme Mod
Deneme Mod
KumraLım

Kadın
Aktiflik :
Akaydın: Türbanın faturasını ödüyorum Left_bar_bleue20 / 10020 / 100Akaydın: Türbanın faturasını ödüyorum Right_bar_bleue

Güç :
Akaydın: Türbanın faturasını ödüyorum Left_bar_bleue20 / 10020 / 100Akaydın: Türbanın faturasını ödüyorum Right_bar_bleue

Deneyim :
Akaydın: Türbanın faturasını ödüyorum Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Akaydın: Türbanın faturasını ödüyorum Right_bar_bleue

Uyarı Çubuğu :
Akaydın: Türbanın faturasını ödüyorum Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Akaydın: Türbanın faturasını ödüyorum Right_bar_bleue

Dikkat : <marquee><b>>>>Türkiye'nin Her Saniye Gelişen En Özgür Forumu<<<</b></marquee>

Akaydın: Türbanın faturasını ödüyorum Empty
MesajKonu: Akaydın: Türbanın faturasını ödüyorum   Akaydın: Türbanın faturasını ödüyorum Icon_minitimeÇarş. Ağus. 06, 2008 1:41 am

Cumhurbaşkanı 21 üniversiteye rektör atarken YÖK'ten gönderilen liste sıralamasını değiştirdi. 4 üniversiteye listenin 2'nci sırasındaki isimleri atayan Gül, türbana karşı çıkışı ve “laik cumhurbaşkanı” açıklamalarıyla gündeme gelen Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Akaydın 1'inci sırada olmasına rağmen 2'nci sıradaki Prof. Kurtcephe'yi rektör olarak atadı.

FATURA ÖDÜYORUM

Prof. Akaydın, cumhurbaşkanlığı seçimi tartışmalarıyla ilgili “Seçilecek Cumhurbaşkanı'nın laikliğe sözde değil, özde bağlı olması gerekir” açıklamasını yapmıştı. Dönemin TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın “Dindar ve demokratik bir Cumhurbaşkanı seçeceğiz” sözlerini ise Akaydın, “talihsizlik” olarak değerlendirmişti. Prof. Akaydın, AKP hükümetinin türbana yönelik Anayasa düzenlemesine karşı da tepki gösteren rektörlerin görüşlerine yer veren ÜAK bildirisini kamuoyuna açıklayan isim olarak biliniyordu. Prof. Akaydın dün bu konuda şunları söyledi: “Atanmamam için hiçbir neden yoktu. Cumhurbaşkanı Gül ideolojik bazı nedenlerle atamayı yapmamış. Tarafsız bir cumhurbaşkanı olsa farklı bir karar çıkardı. En ufak bir ayıbım yok. Ben ****** çocuğuyum. Türbanın faturasını ödüyorum.”

Akdeniz Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. İsrafil Kurtcephe ise atanmasıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Yeni dönemin üniversitemize hayırlar getirmesini diliyorum. Akdeniz Üniversitesi'nin dünyanın önde gelen 500 üniversitesi arasına girmesi için elimizden gelen tüm çabayı harcayacağız.”

DİĞER ÜÇ SÜRPRİZ...

Gül'ün rektör atamalarındaki diğer bir sürprizi, Cumhuriyet Üniversitesi'nde oldu. Gül burada da listenin 1'inci sırasındaki Prof. Koçacık yerine, 2'nci sırada bulunan Prof. İlyas Dökmetaş'ı rektör atadı.

YÖK'ten Köşk'e gönderilen listede 9 Eylül Üniversitesi için birinci sırada yer alan Prof. Sedef Gidener yerine Gül, listenin 2'nci sırasında yer alan Prof. Mehmet Füzun'u rektör seçti. Gül'ün son süprizi ise 19 Mayıs Üniversitesi'nde oldu. Gül yine listenin 1'inci sırasındaki Prof. Hasan Murat Aydın yerine 2'nci sıradaki Prof. Hüseyin Akan'ı rektör atadı.

Dicle Üniversitesi'nin yeni rektörü, Prof. Ayşegül Jale Saraç'ın AKP'den milletvekili aday adayı olduğu iddiası da dün gündeme geldi. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada ise Gül'ün Anayasa'nın 130. ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13. maddesi uyarınca YÖK'ün önerdiği adaylar arasından rektör atadığı bildirildi.

Rektör atanan üniversiteler ve rektörlerin isimleri şöyle:

- Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe,
- Ankara Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Cemal Taluğ,
- ****** Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hikmet Koçak
- Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Kadri Özçaldıran,
- Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İlyas Dökmetaş,
- Çukurova Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Alper Akınoğlu,
- Dicle Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç,
- Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Füzün,
- Ege Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Candeğer Yılmaz,
- Erciyes Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hasan Fahrettin Keleştemur,
- Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Feyzi Bingöl,
- Gazi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Rıza Ayhan,
- Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun,
- İnönü Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Cemil Çelik,
- İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Muhammed Şahin,
- Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İbrahim Özen,
- Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hüseyin Akan,
- ODTÜ Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Acar,
- Trakya Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Enver Duran,
- Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Medet Mete Cengiz,
- Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İsmail Yüksek.

1 sayfadaki 1 sayfası