Yeni Ücretli Forum Www.CooKiYiSi.Tk Bekleriz.!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yeni Ücretli Forum Www.CooKiYiSi.Tk Bekleriz.!

Www.CooKiYiSi.Tk | Mutlaka bekleriz.!

KapıAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Matematik dahileri Türkiye´de Buluşacak

YazarMesaj
siteturka
Co-Admin
Co-Admin
siteturka

Erkek
Aktiflik :
Matematik dahileri Türkiye´de Buluşacak Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Matematik dahileri Türkiye´de Buluşacak Right_bar_bleue

Güç :
Matematik dahileri Türkiye´de Buluşacak Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Matematik dahileri Türkiye´de Buluşacak Right_bar_bleue

Deneyim :

Uyarı Çubuğu :

Takım : Matematik dahileri Türkiye´de Buluşacak F_bahc10
Ruh Halim : Matematik dahileri Türkiye´de Buluşacak Images12
Dikkat : <marquee><b>>>>Türkiye'nin Her Saniye Gelişen En Özgür Forumu<<<</b></marquee>

Matematik dahileri Türkiye´de Buluşacak Empty
MesajKonu: Matematik dahileri Türkiye´de Buluşacak   Matematik dahileri Türkiye´de Buluşacak Icon_minitimeSalı Ağus. 12, 2008 4:02 am

Matematik dahileri Türkiye´de buluşacak

Hacettepe ve ABD´den Louisiana Üniversitelerinin ortaklaşa düzenleyeceği konferans, matematiğin dünyaca ünlü dehalarını Türikye´de buluşturacak. 18-22 Ağustos tarihleri arasında yapılacak konferansa aralarında Rus asıllı matematikçi Prof. Efim Zelmanov´un da bulunduğu 30 ülkeden 160 matematikçi son bilimsel çalışmalarını Türk araştırmacılarla paylaşacak.
Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Tercan, sayı sistemlerinde yapı, bağıntı ve denklemler üzerinde çalışmaların yapıldığı cebirin, Orta Doğu´da bin yılı aşkın temellere sahip olduğunu söyledi. Bu bölgede cebir üzerinde araştırmaların son 40 yıldır yeniden canlanmaya başladığını ifade eden Tercan, konferansın da bu canlanmayı desteklemek amacıyla düzenlendiğini bildirdi.
HÜ´nün 18-22 Ağustos 2008 tarihleri arasında ´´Uluslararası Halka ve Modül Teori Konferansı´´nı Louisiana Üniversitesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gary Birkenmeier ile birlikte düzenlediğini anlatan Tercan, konferansta 30´u aşkın ülkeden 160´nın üzerindeki cebir araştırmacısının bir araya geleceğini bildirdi. Tercan, Türkiye´de bu alanda ilk kez düzenlenen uluslararası konferansta dünyaca ünlü matematikçilerin Türk araştırmacılarla iletişime geçmesinin sağlanacağını belirtti.
Konferansın Türk araştırmacıların ve özellikle yüksek lisans öğrencilerinin gelecekteki çalışmaları için motivasyon ve ilham kaynağı olmasının amaçlandığını dile getiren Tercan, ayrıca uluslararası ortak araştırma projelerinin hayata geçirilmesi için de önemli bir imkan tanıyacağını kaydetti. Bugüne kadar Türkiye´den hiçbir araştırmacının ´´Matematiğin Nobel Ödülü´´ olarak adlandırılan Fields Ödülünü alamadığını anımsatan Tercan, ´´Umut ediyoruz ki bu organizasyon, genç bir Türk matematikçisini Orta Doğu´daki ilk Fields Madalya sahibi olmak için teşvik edecek. Bu nedenle dünyanın en ünlü cebircileri konferansta konuşmacı olarak katılacaklar ve Türk meslektaşlarıyla bir araya gelecekler´´ diye konuştu.
http://www.mekandayiz.org

Matematik dahileri Türkiye´de Buluşacak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-