Yeni Ücretli Forum Www.CooKiYiSi.Tk Bekleriz.!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yeni Ücretli Forum Www.CooKiYiSi.Tk Bekleriz.!

Www.CooKiYiSi.Tk | Mutlaka bekleriz.!

KapıAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Eskide kalmayan sesler

2 posters
YazarMesaj
Prens
Administrator
Administrator
Prens

Erkek
Aktiflik :
Eskide kalmayan sesler Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Eskide kalmayan sesler Right_bar_bleue

Güç :
Eskide kalmayan sesler Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Eskide kalmayan sesler Right_bar_bleue

Deneyim :

Uyarı Çubuğu :
Eskide kalmayan sesler Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Eskide kalmayan sesler Right_bar_bleue

Takım : Eskide kalmayan sesler F_bahc10
Ruh Halim : Eskide kalmayan sesler Images12
Dikkat : >>>| ρєѕιмιѕтρяєηѕ |--- ρяєηѕ&ѕнєηєм'мм<<<

Eskide kalmayan sesler Empty
MesajKonu: Eskide kalmayan sesler   Eskide kalmayan sesler Icon_minitimePerş. Tem. 31, 2008 12:08 pm

Celal İnce adım adım tango, Zeki Müren, Yaşar Özen gibi ünlü
isimlerin seslerinin kayıtlı olduğu her biri 50 yıl 60 yıl öncesinin
tarihini taşıyan plaklarına gözü gibi bakan Halil Birecikligil, daha
çok küçük yaşlarda iken müzik aşkının başladığını ifade ediyorEskide kalmayan sesler Nokta
Zeki Müren`in Güneşin Oğlu isimli long playinden Firkatin Aldi Bütün
Nesve–ü Tabim şarkısı eşliğinde konuşan Halil Birecikligil, şunları

Celal İnce adım adım tango, Zeki Müren , Yaşar Özen
gibi ünlü isimlerin seslerinin kayıtlı olduğu her biri 50 yıl 60 yıl
öncesinin tarihini taşıyan plaklarına gözü gibi bakan Halil
Birecikligil, daha çok küçük yaşlarda iken müzik aşkının başladığını
ifade ediyorEskide kalmayan sesler Nokta

Zeki Müren `in Güneşin Oğlu isimli long playinden Firkatin Aldi Bütün Nesve–ü Tabim şarkısı eşliğinde konuşan Halil Birecikligil, şunları söyledi:

`O yıllarda amcamlarda ve teyzemlerde gramofon vardıEskide kalmayan sesler Nokta Demek ki o yıllarda ben de müzik aşkı başladı ki sürekli amcamlara ve teyzemlere gitmek isterdimEskide kalmayan sesler Nokta 1950 yılıydı daha çok küçükken amcam o dönemler bir pikap bir de radyo getirdiEskide kalmayan sesler Nokta Pikap radyoya bağlıydıEskide kalmayan sesler Nokta Bazen radyo sesi dinlerdik bazen de taş plak dinlerdikEskide kalmayan sesler Nokta O yıllarda bir Kore türküsü çıkmıştıEskide kalmayan sesler Nokta O türküyü sürekli olarak çevirip çevirip dinlediğimi hatırlıyorumEskide kalmayan sesler Nokta 10–12 yaşlarındayken yeni taşındığımız Şehreküstü Mahallesinde Abdo `nun Kahvesi diye bir yer vardı ve bu kahvede 20–30 tane plak vardıEskide kalmayan sesler Nokta Akşama kadar o plaklar çalınırdıEskide kalmayan sesler Nokta Ben de bu plakları dinlemek için kahvehanenin önünden ayrılmaz arkadaşlarımla kahvenin önünde oynardımEskide kalmayan sesler Nokta`

O yıllarda dinlediği Hamiyet Yüceses
`in okuduğu `Ada Sahillerinde` şarkısının hala kulaklarında çınladığını
kaydeden Birecikligil, `O dönemde bilmeden dinlediğim ve küçük yaşıma
karşın dinlerken mest olduğum şarkıları ve sanatçıların kimler olduğunu
sonradan öğrendimEskide kalmayan sesler Nokta Yine o dönemde dinlediğim plaklar arasında Muzaffer
Akgül `ün `Suda balık yan gider` ile Radife Erten `den `Mavilim ` şarkıları vardı ki bu plakları koleksiyon yapmaya başladığım da aldım ve benim arşivimde bulunuyor` dediEskide kalmayan sesler NoktaKoleksiyona
başlamasının en büyük nedeninin dinlediği o güzel seslere sahip olmak
isteği olduğunu belirten Halil Birecikligil, ilk plaklarını alma
hikayesini şöyle anlattı:

`70`li yıllara kadar yoksul bir
aile çocuğu olduğum için ekonomik durumum iyi olmadı ve 1971 yılına
kadar plak alma gibi bir şansım olmadıEskide kalmayan sesler Nokta 1970 yılında
Türkiye Elektrik Kurumu `nun açtığı sınavı kazanarak elektrik kurumunda ambar memuru olarak çalışmaya başladımEskide kalmayan sesler Nokta Böylece para kazanmaya başlayınca ilk olarak 1971 yılında Mahsuni Şerif `in 12 tane plağını aldımEskide kalmayan sesler Nokta O plakları aldığım gün yaşadığım en büyük mutluluklardan biri olmuşturEskide kalmayan sesler Nokta O zamanlar böyle büyük bir koleksiyona sahip olacağımı bilmiyordum ama aldığım ilk plaklarla müzik arşivciliğine başlamış oldumEskide kalmayan sesler Nokta Bundan sonra elime para geçtikçe, bütçemi de çok sarmadan plak almaya başladımEskide kalmayan sesler Nokta`
Plak dönemi bitmeye başladığı dönemde herkes plakları çöpe atarken
kendisinin o plakları biriktirmeye başladığını dile getiren
Birecikligil, `Herkes plakları
çöpe atmaya başladığında ben bu plakları alarak biriktirmeye başladımEskide kalmayan sesler Nokta O zamanlar arkadaşlarım `sen deli misin divane misin bu plaklar ne işine yaracak da sen bunları alıyorsun` dedilerEskide kalmayan sesler Nokta2008-07-21
http://ozgurfrm.forumotion.co.uk
jeliboncan
Deneme Mod
Deneme Mod
jeliboncan

Kadın
Aktiflik :

Güç :

Deneyim :

Uyarı Çubuğu :
Eskide kalmayan sesler Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Eskide kalmayan sesler Right_bar_bleue

Takım : Eskide kalmayan sesler Besikt10
Dikkat : <marquee><b>>>>Türkiye'nin Her Saniye Gelişen En Özgür Forumu<<<</b></marquee>

Eskide kalmayan sesler Empty
MesajKonu: Geri: Eskide kalmayan sesler   Eskide kalmayan sesler Icon_minitimeCuma Ağus. 01, 2008 7:50 am

paylasım için thx:D

Eskide kalmayan sesler
1 sayfadaki 1 sayfası